در حال بارگذاری ...
کیوان حبیبی:

هنرمندان قزوین در صورت وجود امکانات می‌توانند کارهای بزرگی را تولید کنند

گفتگو با کیوان حبیبی رئیس انجمن هنرهای نمایشی قزوین پیرامون مشکلات این روزهای تئاتر قزوین

کیوان حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر  قزوین؛ با اشاره به راه یابی دو نمایش از قزوین در جشنواره تئاتر فجر اظهار کرد: نمایش‌های پروانه الجزایری به نویسندگی پیام لاریان و کارگردانی سعید شیخی و نمایش زندگی سگ مرده به نویسندگی حامد مکملی و کارگردانی مرتضی نجفی از استان قزوین به جشنواره فجر راه یافتند.

وی افزود: در بین ۶۲ اثر نمایشی که از ۳۲ استان به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شدند؛ ۱۲ اثر منتخب در این رویداد بزرگ هنری حضور خواهند داشت که دو اثر از استان قزوین است.

حبیبی ادامه داد: اجرای نمایش‌ها در سالن علامه رفیعی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شد و مردم استقبال خوبی نشان دادند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان با اشاره به کوچ هنرمندان قزوین به شهرهای دیگر گفت: قزوین هنرمندان خوبی برای رشد هنر نمایش دارد اما قطعا نبود زیرساخت‌های مناسب باعث خالی شدن استان از تولیدکنندگان عرصه تئاتر خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه چهاردهمین همایش تئاتر جوان در پیش رو است؛ تصریح کرد: متاسفانه تئاتر استان از نبود اعتبارات رنج می‌برد و اگر این روند ادامه داشته باشد بدون شک نمی‌توانیم جشنواره را برگزار کنیم.

حبیبی با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به تنهایی قادر به حمایت همه هنرمندان نیست؛ ابراز کرد: هنرمندان قزوین در صورت وجود امکانات می‌توانند کارهای بزرگی را تولید کنند؛ بنابراین از همه ارگان‌ها انتظار داریم که همراه تئاتر استان باشند.

این مسئول در پایان گفت: آرزو دارم برای نمایندگان استان اتفاقات خوبی در جشنواره فجر رقم بخورد چراکه تئاتری‌ها با عشق و بدون کمترین چشم داشت مالی روی صحنه می‌روند.
مطالب مرتبط

با حضور جمعی از نمایندگان گروه های نمایشی استان؛

مجمع عمومی و سالیانه انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین برگزار شد
با حضور جمعی از نمایندگان گروه های نمایشی استان؛

مجمع عمومی و سالیانه انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در قزوین، مجمع عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین عصر شنبه 8 اردیبهشت ماه با حضور نمایندگان 13 گروه ثبت شده با هدف ارائه گزارش عملکرد سالیانه این انجمن برگزار شد. کیوان ...

|

نظرات کاربران